Strój dla pielęgniarki

Jeszcze do niedawna strój pielęgniarek ograniczał się do prostego fartucha w kolorze białym. Obecnie jednak panuje w tym zakresie coraz większa dowolność. Jakiego rodzaju ubiór jest dopuszczalny wśród osób wykonujących zawód pielęgniarki?

Czym powinien charakteryzować się idealny strój tego typu? Musi być on przede wszystkim wygodny tak, aby nie krępował ruchów w czasie pracy. Strój pielęgniarki nie może być ani za obcisły, ani zbyt luźny. Wybierając go należy skupić się na tym, by ułatwiał on wykonywanie obowiązków zawodowych.

Równie istotna kwestia to funkcjonalność odzieży medycznej. Powinna być ona wykonana z przewiewnych, przyjemnych w dotyku materiałów. To gwarancja w pełni komfortowej pracy, bez względu na warunki atmosferyczne.

Idealny strój pielęgniarki to również taki, który wykonany został z trwałych, odpornych na uszkodzenia, środki dezynfekujące czy regularne pranie w pralce tkanin. Kupując go można mieć pewność, że posłuży on przez długi czas, zachowując swój naturalny, estetyczny wygląd.

Wybierając strój do pracy, osoba wykonująca zawód pielęgniarki szczególną uwagę zwrócić powinna na elementy odzieży zwiększające jej funkcjonalność. Mowa tutaj między innymi o kieszeniach, do których schować można wszystkie niezbędne drobiazgi czy rozporkach, na przykład na dole nogawek, które gwarantują pełną swobodę ruchów.

Odzież medyczna dla pielęgniarek dostępna jest w wielu różnych wersjach. Do wyboru są tutaj zarówno sukienki, jak i zestawy składające się z bluzki oraz spodni.

Jeżeli chodzi o kolorystykę tego typu ubrań, nie musi się ona ograniczać do czerni. Zasady odnośnie stroju są indywidualnie określane przez kierownictwo danej placówki medycznej. Poza klasyczną, ponadczasową bielą, coraz częściej spotkać można się z uniformami w odcieniach pastelowych, jak mięta, fiolet czy róż. Na rynku dostępna jest również odzież medyczna w kolorze grafitowym lub limonkowym.

Dla ciekawych i chcących poznać bliżej temat stroju dla pielęgniarki od strony historycznej więcej w artykule: Historia stroju pielęgniarskiego.

  • Podziel się tym postem

Zostaw komentarz