CV i list motywacyjny pielęgniarki

Każda pielęgniarka szukająca pracy zadbać powinna o przygotowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, takich jak CV oraz list motywacyjny. Jakie informacje powinny się w nich znaleźć?

W jaki sposób wyróżnić się spośród dziesiątek aplikacji? Tworząc CV i podając tam informacje na temat wykształcenia, podać należy nazwę uczelni, na której uzyskało się tytuł licencjata lub magistra, kierunek, a także okres nauki. Dodatkowo, niezbędne będzie podanie informacji na temat uzyskanego tytuły. Osoby, które ukończyły szkolenie specjalizacyjne, w CV napisać powinny, czego ono dotyczyło i jaki tytuł udało się w ten sposób uzyskać. Pod opisem wykształcenia warto dodać sekcję na temat wszystkich ukończonych kursów dokształcających, doszkalających oraz specjalizacyjnych.

Osoby, które nie mają doświadczenia w zawodzie pielęgniarki, w CV uwzględnić powinny informacje na temat tego, gdzie ukończyły staż podyplomowy i czym zajmowały się podczas wykonywania praktyk zawodowych odbywanych w czasie studiów. Osoby, które opiekowały się chorymi lub starszymi osobami, na przykład z rodzinny, w CV opisać powinny wykonywane wówczas czynności.

Jak zainteresować potencjalnego pracodawcę (na przykład przychodnię) swoją kandydaturą? W CV warto również zawrzeć szczegółowe informacje na temat umiejętności. Może być to zarówno znajomość obsługi audiometru, jak i planowanie opieki nad pacjentami na bazie wywiady i obserwacji czy pobieranie krwi u osób dorosłych i dzieci.

A co, jeżeli chodzi o list motywacyjny pielęgniarki? Nie powinno się w nim powielać informacji zawartych w CV. Zamiast tego, warto je rozwinąć, opisując zdobyte doświadczenie i posiadane umiejętności. List motywacyjny należy dopasować do wymagań zawartych w danej ofercie pracy. Pisząc go, warto zasugerować przyszłemu pracodawcy, co możemy wnieść do nowego miejsca pracy i jakiego rodzaju problemy będziemy w stanie rozwiązań. W liście motywacyjnym zwrócić powinno się również uwagę na dokonania, które mogą wyróżnić nas na tle pozostałych kandydatów.

  • Podziel się tym postem

Zostaw komentarz